Instagram: dizi4com

Bilim - Kurgu

Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizi ismini biraz tuhaf bulmuş

Yüzüklerin Efendisi dizisi Amazon prime servisinden yayınlanacak ve çalışmaları son hız devam ediyor diyebiliriz. Çekim basamağında olan dizi …

Yüzüklerin Efendisi dizisi Amazon prime servisinden yayınlanacak ve çalışmaları son hız devam ediyor diyebiliriz. Çekim basamağında olan dizi ile ilgili yeni bir açıklama da Elijah Wood’tan geldi. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde en kıymetli karakterlerden biri olan Frodo Baggins’e hayat veren Elijah Wood, yeni dizinin ismini biraz garip bulduğunu lisana getirmiş.

Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında açıklama yaptı

Elijah Wood ve Daniel Radcliffe, Empire Magazine mecmuasının son sayısına konuk olan isimler oldu. Mecmua kapağını da süsleyen ikili hem Yüzüklerin Efendisi hem de Harry Potter cihanı hakkında birtakım açıklamalarda bulundular. Tabi işin izinde Yüzüklerin Efendisi olunca kelam eninde sonunda Amazon Prime’da yayınlanacak olan dizi projesine de gelmiş. Wood dizinin ismini neden tuhaf bulduğunu açıklamış. “Kısacası diziye Yüzüklerin Efendisi demelerini tuhaf buluyorum. Zira Yüzüklerin Efendisi değil. Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçiyor.” diyen Wood kelamlarına şu biçimde devam etmiş;

“Bu projeye Yüzüklerin Efendisi diyorlar lakin bence bu biraz aldatıcı. Anladığım kadarıyla üzerinde çalıştıkları devir Yüzüklerin Efendisi ya da Orta Dünya lore’una nazaran Yüzüklerin Efendisi’nde temsil edilen rastgele bir karakterden kronolojik olarak çok daha eskiye dayanıyor. Daha çok Silmarillion periyoduna ilişkin olduğunu söyleyebiliriz. İneklemek üzere (Nerd) olmasın lakin Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçiyor.”

Açıkçası mantık olarak Elijah Wood haklı olsa da üretimciler muhtemelen bu projeye ilgi çekmek için projenin ismini Yüzüklerin Efendisi olarak seçmiş durumda. Tıpkı Buz ve Ateşin Müziği yerine tüm serinin aslında birinci kitabın ismi olan Taht Oyunları olarak anılmasına benzetebiliriz bu durumu. Tüm bu açıklamalara karşın Elijah Wood projeyi büyük bir merakla beklediğini de lisana getirmiş. Hatta Yeni Zelanda’ya gitmek için mazeret aradığını da belirten Wood, dizinin bir yerinde sürpriz bir sahnede yer almak ister miydiniz sorusuna şu halde karşılık vermiş. “Eğer Frodo’nun orada gözükmesi mantıklı ve organik bir münasebete dayanıyorsa olmak isterdim.”

Continue Reading
Yorum yapmak için tıkla

Bi' Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

REKLAM