Instagram: dizi4com

Haber

Hayranlarının Bile Haberi Olmayabilir! Teşebbüsçü Olduklarını Bilmediğiniz 10 Ünlü

Vay be! Kaynak: https://www.secretentourage.com/entrepre…1. Jackie Chan www.instagram.comJackie Chan oyunculukta elde ettiği muvaffakiyetin …

Vay be!

Kaynak: https://www.secretentourage.com/entrepre…

1. Jackie Chan

www.instagram.com

Jackie Chan oyunculukta elde ettiği muvaffakiyetin yanında birçok işletme kurarak da girişimcilikle uğraşmaktadır. Jackie Chan’in kendi sinema ve dağıtım şirketinin yanında üç tane yapımcılık şirketi daha vardır. Çin’in dört bir yanındaki  Jackie Chan Theatre International sinema salonları en büyük sinema salonlarındandır. Chan’in öbür teşebbüsleri ortasında kendi özel spor salonları, giysi markası ve birkaç restoran yer almaktadır. Ayrıyeten kendisi süpermarket ve mobilya sanayisine girmeyi de düşünmektedir. Tüm işletmelerinin kârının belli bir yüzdesini Jackie Chan Hayırsever Vakfına bağışlamaktadır.

2. Ashton Kutcher

www.instagram.com

En çok “That 70’s Show” ve “Punk’d” dizilerindeki rolleriyle tanınan Ashton Kutcher, toplumsal medya ve internet teşebbüslerine hayli ilgisi olan istekli bir girişimcidir. Ashton Kutcher, Twitter’da 1 milyon takipçiye ulaşan birinci kişi olmuştur. Tıpkı vakitte Ashton, arkadaşı Jason Goldberg ile Katalyst Media’yı kurmuştur. Ashton’ın birinci çevrimiçi teşebbüsü animasyonlu bir web dizisi olan “Blah Girls” olmuştur. Ayrıyeten Ashton’ın Blekko, Optimizely, Flipboard ve Nowmov üzere çeşitli teşebbüslere 1 milyon dolardan fazla yatırım yapmıştır ve birkaç şirketin idare heyetinde danışmanlık yapmaktadır.

3. Phil Mickelson

www.instagram.com

Ünlü bir Amerikalı golf oyuncusu olan Phil Mickelson başarılı bir girişimcidir. Kendisinin Five Guys isimli restoran zincirine yaptığı yatırımlar bilinmektedir. Büyümekte olan bu restoranlar zinciri Mickelson’un başarılarına muvaffakiyet katmaktadır.

4. Justin Timberlake

www.instagram.com

Ünlü bir müzikçi ve oyuncu olan Timberlake bu alanlarla yetinmeyip girişimcilikle ilgilenen bireylerden biridir. Timberlake ‘in startuplara olan ilgisi uygulama geliştirme şirketi olan Miso Media ve çevrimiçi bir fotoğraf etiketleme aracı olan Stipple’a yaptığı yatırımlardan görülebilir. Ayrıyeten kendi plak şirketi olan Tennman Records’u kurmuştur ve bir giysi markası vardır. İş ortağı olan eski asistanıyla birlikte,New York’ta Southern Hospitality BBQ restoranını da kurmuştur.

5. Sandra Bullock

www.instagram.com

Sevilen sinemalardan tanıdığımız Bullock, biri Miss Congeniality olmak üzere dokuzdan fazla sinema çıkarmış olan Fortis Films şirketine sahiptir. Sandra ayrıyeten Teksas’ta bir restoran olan Bess Bistro’nun da sahibidir. Ayrıyeten aktiflik planlaması da yapan bir fırın ve çiçekçi dükkanı olan Walton’s Fancy and Staple’ı kurmuştur. Ayrıyeten George Lopez gösterisinin baş yapımcısıdır.

6. Venus Williams

www.instagram.com

Şu anda dünyanın en âlâ 5. tenis oyuncusu olarak gösterilen Venus Williams birebir vakitte girişimcilikle uğraşmaktadır. Bayanlar için spor giysi markası EleVen’ı kurmuştur. Kendisi ayrıyeten iç tasarım markası V Starr Designers’ın da sahibidir. Şirketi birçok dizi setinin dizaynını yapmıştır. Kardeşi Serena Williams’la birlikte Miami Dolphins’de payları bulunmaktadır. Kendisinin “Come to Win” isimli çok satan bir kitabı da bulunmaktadır.

7. Will Ferrell

Hollywood sinemalarından tanıdığımız Will Ferrell güldürü konusundaki muvaffakiyetinin yalnızca sinemalarda kalmasını istememiştir. Bu yüzden Funny or Die’ı kurmuştur. Funny or Die, tüm içeriğin güldürü temelli olması ve kullanıcıların hangi görüntülerin komik olduğuna oy verebilmesi dışında Youtube’a misal bir platformdur. Funny or Die’ın birinci görüntüsü viral hale gelen ve 75 milyondan fazla izlenen “The Landlord” isimli görüntü olmuştur.

8. Ludacris

www.instagram.com

Ludacris müziğin yanında girişimcilikle de uğraşmaktadır. Kendisi işletme kısmından mezun olmuştur. Ünlü rapçi kendi plak şirketini kurmuş ve epey başarılı olmuştur. Ludacris, restoran işletmecisi Chris Yeo ile işbirliği yapmıştır ve restoran açmayı planlamaktadır. En son teşebbüsleri ortasında Conjure konyak ve TAG beden spreyi ile mutabakatları bulunmaktadır.

9. Kanye West

www.instagram.com

Kanye West, rap yapmaktan yapıma ve hatta kendi plak şirketine sahip olmaya kadar müzik sanayisinin tüm alanlarında yer almaktadır. Kendisi tıpkı vakitte bir tasarımcıdır. Nike ve Louis Vuitton için tasarladığı giysi serisi ve ayakkabılarda başarısı ve yeteneği görülebilir. Kanye, fast food restoranı Fat Burger’ın hayranı olduğu için Chicago’daki restoranların tüm haklarını satın almıştır ve 10 restoran açmayı planlamaktadır.

10. Lady Gaga

www.instagram.com

Lady Gaga müzik dünyasındaki başarısıyla tanınsa da kendisinin teşebbüsçü bir tarafı de bulunmaktadır. Lady Gaga’nın kendi parfümü, kulaklık markası ve MAC’le muahedeleri bulunmaktadır.. Ayrıyeten kendi çizgi roman serisine sahiptir ve Manhattan’da bulunan Vince & Eddies restoranının ortağı olmayı düşünmektedir.

Bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

İlginizi çekebilecek başka içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

REKLAM