Instagram: dizi4com

Haber

Hindistan’da ‘Kur’an’dan 26 Ayetin Çıkarılması’ Talebi Bangladeş’i Karıştırdı…

Hindistan’da, Kuran’dan 26 ayetin çıkarılması talebi, Bangladeş’in en büyük dini siyasi partisi Cemaat-i İslami üyeleri tarafından Dakka’da …

Hindistan’da, Kuran’dan 26 ayetin çıkarılması talebi, Bangladeş’in en büyük dini siyasi partisi Cemaat-i İslami üyeleri tarafından Dakka’da protesto edildi. Cemaat önderi Dr. Shafiqur Rahman, ayetlerin çıkarılması için yapılan müracaatın ‘aşırı cüretkar’ olduğunu söyledi.

Dakka’da yüzlerce Cemaat-i İslami üyesi, Motijheel bölgesinde bir ortaya gelerek, Hindistan’da Kuran’dan kimi ayetlerin çıkarılması için başvuran eski Şii Merkez Konseyi Vakfı Lideri Waseem Rizvi aleyhinde sloganlar attı.

Bangladeşli protestocular, mahkemenin ayetlerin çıkarılması talebini reddetmesini ve Rizvi’nin bir milyardan fazla Müslüman nüfusunun dini hislerini incittiği için yargılanmasını talep etti.

Cemaat başkanı Dr. Shafiqur Rahman, ‘son 1500 yıldır değişmeden kalan’ Kuran’ın 26 ayetinin çıkarılması için başvuran Rizvi’nin çok cüretkar olduğunu söyledi.

Rahman, “26 ayeti bir kenara bırakın, hiç kimsenin Kuran-ı Kerim’deki tek bir harfi bile değiştirme yetkisi yoktur’ ifadesini kullandı.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde eski Şii Merkez Konseyi Vakfı Başkanı ve Bollywood sinema imalcisi  Waseem Rizvi, 14 Mart’ta, ‘şiddeti körüklediği’ gerekçesiyle Kuran’dan kimi ayetlerinin çıkarılması talebiyle Hindistan Yüksek Mahkemesine müracaatta bulunmuştu.

REKLAM