Instagram: dizi4com

Haber

Türkçe Dublajları İle de Dikkat Çeken Valorant’ın Seslendirme Takımına Bir Göz Atalım

Riot Games’in tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de büyük bir muvaffakiyet yakalayan ve her geçen gün popülaritesini daha da arttıran rekabetçi …

Riot Games’in tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de büyük bir muvaffakiyet yakalayan ve her geçen gün popülaritesini daha da arttıran rekabetçi FPS oyunu Valorant tıpkı vakitte başarılı Türkçe seslendirmelere de sahip. Ülkemizdeki oyuncuları oyunun atmosferine bir kat daha ısındıran Türkçe seslendirmelerde emeği geçen seslendirme takımını gelin birlikte tanıyalım.

1. Breach – Umut Tabak

Polat Alemdar da dahil olmak üzere pek çok ünlü karaktere sesi ile hayat vermiş olan başarılı seslendirmen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro kısmından mezun. Adanalı’nın Maraz Ali’si ve Lost’un Jack’i de başarılı seslendirme sanatkarının sesiyle hayat verdiği karakterler ortasında.

2. Omen – Levent Yıldız

Valorant’ın gücünü gölgelerden alan gizemli karakteri Omen’in sesi olan Levent Yıldız karakterin kişiliğini sesi ile yansıtmak konusunda dayanılmaz bir iş çıkartmış durumda. Başarılı seslendirme sanatkarının sesi ile hayat verdiği öteki karakterlerden kimileri ise Falcon, Scarecrow, Açlık Oyunları’ndan Finnick ve Point Break’ten Grommet

3. Cypher – Selim Yeğin

Anavatanı Fas olan ve istihbarat konusunda ekibin bel kemiğini oluşturan Cypher’ın sesi ise Selim Yeğin’e ilişkin. Pek çok reklam ve tanıtım sinemasından sesine aşina olduğumuz Selim Yeğin gizemli casusa sesiyle adeta bir ruh katıyor.

4. Jett – Berrak Kuş

Valorant’ın yerinde duramayan casusu Jett’in gücünü sesi ile oyunculara da geçirmeyi başaran Berrak Kuş V for Vendetta’da Natalie Portman’a, Desperate Housewifes dizisinde Andrea Bowen’a ve daha pek çok üretimde farklı oyunculara ses olmasının yanı sıra Tatlı Hayat ve Meskendeki Yabancı üzere dizilerde de rol almıştır.

5. Gösteriye – Murat Aydın

Sesi ile hayat verdiği Sova’nın karakterini bize yansıtmayı başaran başarılı sanatçı bu vakte kadar farklı reklam ve tanıtım projelerinin de sesi olmasının yanı sıra Şu Çılgın Türkler üzere kitapların da seslendirilmesinde yer almış durumda.

6. Sage – Damla Özüduru Babacan

Grup arkadaşlarını hayatta tutmak için elinden geleni yapan Sage’e ses olan başarılı seslendirme sanatkarı ise Damla Özüduru Babacan. Sevilen çizgi dizi Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi’de Uğur Böceği’ne sesi ile hayat vermiş olan başarılı sanatçı bunun yanı sıra Harry Potter’ın Cho’sunun da sesi.

7. Viper – Hümay Güldağ

Valorant’ın hırçın casusu Viper’ın sesi ise Hümay Güldağ’a ilişkin. Başarılı seslendirme ve tiyatro sanatkarının sesi ile hayat verdiği öbür karakterler ortasında Kurtlar Vadisi’nin Ester’i ve Asmalı Konak dizisinin Dicle karakteri de var.

8. Brimstone – Itri Koşar

Brimstone’un etkileyici sesinin sahibi olan başarılı seslendirme sanatkarı ve aktör Itri Koşar bu vakte kadar pek çok markanın reklam sesi olarak hafızalarımızda yer etmiş durumda. Tıpkı vakitte İnşaat 2 ve Tramvay sinemalarında de rol almış olan Itri Koşar bir de Mirasyediler dizisi ile ekranlarımıza konuk olmuş vaziyette.

9. Phoenix – Onur Kırış

Tabir yerindeyse ateşle oynayan ajanımızı seslendiren Onur Kırış sesiyle karakterin kişiliğine de büyük katkıda bulunmuş vaziyette. Phoenix’in yanı sıra dünyaca ünlü yıldızlar Matt Damon, Elijah Wood, Toby Maguire ve Chris O’Donnell üzere isimleri de seslendirmiş olan Kırış tıpkı vakitte 4Yüz isimli müzik kümesinin da üyelerinden biri.

10. Skye – Yeliz Gerçek

Valorant’ın gücünü tabiattan alan casusu Skye’a sesi ile hayat vermiş olan başarılı oyuncu ve seslendirme sanatkarı Yeliz Gerçek’i bu vakte kadar Azap Yolu ve Bütün Çocuklarım dizilerinde görme fırsatı elde ettik. Bunun yanı sıra farklı reklam ve tanıtım projelerine de sesi ile katkıda bulunmuş durumda.

11. Reyna – Zeyno Eracar

Reyna’nın sesi olan Zeyno Acar bu vakte kadar aklımıza O denli Bir Geçer Vakit Ki dizisinin Neriman’ı olarak kazınmış durumda. Kendisi ayrıyeten Xena, Game of Thrones ve Lost üzere dizilerde de sevilen karakterlere sesi ile hayat vermiş vaziyette.

12. Killjoy – Bahar Kaplan

Valorant’ın cıvıl cıvıl ve çılgın casusu Killjoy’un sesi ise Bahar Kaplan’a ilişkin. Pek çok reklam sinemasından sesine aşina olduğumuz sanatçı tıpkı vakitte pek çok kitaba da sesiyle hayat vermiş durumda.

13. Yoru – Ali Seyitoğlu

Yoru’nun sesi olan Ali Seyitoğlu birebir vakitte müzikle de içli dışlı bir isim. Sesini pek çok reklam ve tanıtım sinemasında duyduğumuz sanatçı Solo: A Star Wars Story’den Lando Calrissian karakterinin de sesi.

14. Astra – Burcu Güneştutar

Oyunun şimdilik en yeni casusu olan Astra’yı ise Burcu Güneştutar seslendiriyor. Seslendirdiği karakterin gücünü de oyunculara yansıtmayın başaran sanatçı birebir vakitte Daenerys Targaryen, Cedric ve Fineas üzere karakterlerin de ülkemizdeki sesi.

REKLAM